Wetransfer’a üyelik ve dosya yükleme işlemleri ile ilgili adım adım rehber. Link paylaşımı ve indirme işlemi hakkında bilgi.

Wetransfer’a Nasıl Üye Olunur?

Wetransfer, büyük dosyaları transfer etmek için popüler bir hizmettir. Wetransfer’a üye olmak oldukça kolaydır. İlk adım olarak, Wetransfer’ın resmi websitesine gidin.

Burada, Email ve Password gibi alanları doldurduktan sonra Sign Up butonuna tıklayın. Bu adımların ardından gelen onay emailini onayladıktan sonra Wetransfer üyesi olmuş olacaksınız.

Eğer Wetransfer hesabınızı sosyal medya hesaplarınızla bağlamak isterseniz, bu seçeneği de kullanabilirsiniz. Örneğin, Sign Up with Google veya Sign Up with Facebook gibi seçenekleri kullanarak hızlı bir şekilde üyeliğinizi tamamlayabilirsiniz.

Üyelik işlemini tamamladıktan sonra, artık Wetransfer’ı kullanmaya başlayabilirsiniz. Büyük dosyaları yükleyebilir, paylaşabilir ve indirebilirsiniz.

Dosya Yükleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Wetransfer web sitesine dosya yüklemek oldukça basittir. İlk adım olarak, Wetransfer web sitesine gidin ve Dosyalarınızı Ekleyin butonuna tıklayın. Ardından, yüklemek istediğiniz dosyaları seçmek için bilgisayarınızdan veya cihazınızdan dosyaları seçin. Birden fazla dosya yüklemek istiyorsanız, dosyaları seçtikten sonra Aç düğmesine tıklayarak yükleme işlemini başlatabilirsiniz.

Bir sonraki adımda, dosyaların hedefini seçmelisiniz. E-posta alıcıları ve Sizin e-posta adresiniz seçeneklerini doldurarak dosyaların nereye gönderileceğini belirleyebilirsiniz. Ayrıca, dosya linkinin kaç gün boyunca erişilebilir olacağını belirlemek için Geçerlilik Süresi bölümünü de doldurabilirsiniz.

Wetransfer üzerinden dosya yükleme işlemi tamamlandığında, size verilen linki alıcılarla paylaşabilirsiniz. Bu link sayesinde alıcılar dosyayı indirebilir ve erişebilirler. Dosya yükleme işlemi tamamlandığında, size de bu konu hakkında bir onay e-postası gönderilecektir.

Adım Açıklama
1 Wetransfer web sitesine git
2 Dosyaları seç ve yükleme işlemini başlat
3 Dosyanın hedefini ve geçerlilik süresini belirle
4 Alıcılarla paylaşmak için linki kullan

Link Paylaşımı Nasıl Gerçekleştirilir?

Wetransfer platformunda dosyalarınızı paylaşmak istiyorsanız, link paylaşımı yapabilirsiniz. Dosyanızı yükledikten sonra, paylaşmak istediğiniz kişilerin e-posta adreslerini girebilirsiniz. Ancak, link paylaşımı yaparak dosyanızı istediğiniz kişilerle paylaşmanız daha hızlı ve kolay olacaktır.

Link paylaşımı için, yüklediğiniz dosyanın yanında bulunan Alıcılar kısmına gerekli e-posta adreslerini ekleyin. Daha sonra Dosyaların paylaşım türü kısmından Link seçeneğini işaretleyin. Bu işlemi tamamladıktan sonra, Transferi Başlat butonuna tıklayarak dosyanızın linkini oluşturabilirsiniz.

Dosyanın linkini oluşturduktan sonra, bu linki paylaşmak istediğiniz kişilere iletebilirsiniz. Linki kopyalayarak istediğiniz herhangi bir platformda (e-posta, mesaj, sosyal medya) paylaşabilir ve hızlıca dosyanızı paylaşabilirsiniz.

Link paylaşımı sayesinde, dosyanızın boyutu ne olursa olsun, hızlı ve kolay bir şekilde paylaşabilirsiniz. İstediğiniz kişilerle dosyanızı paylaşmak için tek yapmanız gereken bu adımları takip etmek olacaktır.

İndirme İşlemi Nasıl Tamamlanır?

Wetransfer, büyük boyutlu dosyaları hızlı ve kolay bir şekilde paylaşmamıza olanak tanıyan bir dosya transfer hizmetidir. İndirme işlemi Wetransfer üzerinden gerçekleştirdiğimiz dosyaları almak için oldukça basittir. İşte Wetransfer üzerinden dosya indirme işlemi nasıl tamamlanır, adım adım inceleyelim.

Adım 1: İlk olarak, e-posta yoluyla size gönderilen Wetransfer indirme linkine tıklayın veya tarayıcınızın adres çubuğuna linki yapıştırın.

Adım 2: Linki tıkladıktan sonra, karşınıza dosyanın önizlemesi gelecektir. Dosyanın sağ alt köşesinde, İndir butonuna tıklayın.

Adım 3: İndir butonuna tıkladıktan sonra, dosyanın indirme işlemi başlayacaktır. İndirme tamamlandığında, dosyayı istediğiniz konumda açabilir veya saklayabilirsiniz.

Adım Açıklama
Adım 1 E-posta ile gönderilen Wetransfer linkine tıklayın veya tarayıcınızın adres çubuğuna linki yapıştırın.
Adım 2 Dosyanın önizlemesi ekrana gelecek. Dosyanın sağ alt köşesinde İndir butonuna tıklayın.

Yorumlar devre dışı bırakıldı.